Karikavõistluste põnevusduell startis Rakvere võiduga

allikas: volle.ee

Meeste karikavõistluste veerandfinaali eeldatud põnevusduelli avavaatus oli igatahes oma nime vääriline. Enam kui kahtetunnine Selver Tallinna ja Rakvere Võrkpalliklubi maratonmatš pakkus ohtralt süžeepöördeid ning lõppes Lääne-Virumaa klubi 3:2 (25:23, 25:23, 25:27, 22:25, 17:15) võiduga.

“Eks me proovime sel hooajal kõigile halvaks vastaseks olla,” sõnas möödunud hooajal Rakvere Võrkpalliklubi karikavõistluste finaali ja Eesti meistrivõistlustel ning Saja Liigas esinelikusse tüürinud meeskonna loots Urmas Tali. Lääne-Virumaa klubi hooaja esimene tõeliselt suur mäng igatahes tõestas, et ainest kõigile varba peale astumiseks on meeskonnas ka tänavu.

Kohtumine oleks võinud tegelikult lõppeda kõvasti varemgi, kui Rakvere kolmandas geimis 9:4 ette spurtis, kuid Selver jõudis seisul 15:15 viigini ja sealt edasi oli punkt-punkti heitlus, mis lõppes valitseva meistri eduga. “Geim oli võtta, aga nagu esimene ja teine geim tulid lõpuga meile, nii läks kolmas Selverile. See, et viienda, meie poolt suuresti jalad maas mängitud geimi, suutsime ära kesta, on väga positiivne,” lisas Tali.

Otsustavas geimis läks Selver juhtima 6:3, ent Kevin Saare ja Tanel Uusküla head servid ja edukas rünnakutegevus viisid omakorda Rakvere 10:8 ette. Järgnesid aga peamiselt Rakvere meeskonna enda otseeksimused ja Selveri blokki löömised ning nii oli pealinnaklubil kasutada ka kaks matšpalli, millest teise pani mängu tänase kohtumise servi- ja punktikuningas Lincoln Williams, ent eksis otsustaval hetkel temagi. Kohtumise lõpetasid Rakvere kaks edukat blokki.

“Täna jäi meil kõiges natukene puudu. Me teame, kuidas mängida, ent ei suuda seda platsil ellu viia, see on väga frustreeriv,” nentis Williams matšijärgselt. Temalt täna 37 punkti (efektiivsus +20), millest kuus tulid serviga. Rakvere parim oli 24 punktiga Kevin Saar. Kuigi viimased kaks punkti tulid Rakvere blokkidest, oli Selver sulustamisosakonnas täna vastasest selgelt üle. Kodumeeskonnale kogunes 19 blokipunkti, millest kaheksa kogus Mihkel Tanila ja kuus Siim Ennemuist, Rakvere saldoks jäi 12. Lääne-Virumaa meeskonnal säras viie blokipunktiga Romet Priimägi.

Tulise veerandfinaali teine vaatus toimub 10. novembril Rakveres. Kui kodumeeskond kohtumise võidab, on poolfinaalis nemad. Kui matš lõppeb Selveri 3:2 eduga, selgitab edasipääseja kuldne geim, 3:0 ja 3:1 võit viivad nelja parema sekka pealinnaklubi. Poolfinaalis läheb paari võitja vastamisi Bigbank Tartuga, kes alistas kaheksa parema seas Neemeco SK.

Selveri jaoks seisab Credit24 Meistriliiga matšide kõrval vahepeal ees ka kaks Meistrite liiga kohtumist. Esimene mäng Belgradi Crvena Zvezdaga toimub Audentese spordihallis 2. novembril algusega kell 19:00. Korduskohtumine Serbias leiab aset 6. novembril. “Kui vaadata nende mängude suunas, siis peame suutma hoida oma mõtted pidevalt võrkpalliväljakul ja mitte tegema lapsikuid eksimusi,” rääkis Williams.

Sponsorid www.liliina.ee SMK Katariina KelderBMF R?gavere Mois Agurtr?kk Tallinna ?likool http://www.revalsport.ee/ http://www.if.ee Rakvere Loomekliinik http://www.hagar.ee/ Oma Prsas