Karikavõistlustel selguseid 2 poolfinalisti

allikas: vollle.ee

Meeste Eesti karikavõistlustel selgusid neljapäeval kaks poolfinalist, kui tiitlikaitsja TTÜ alistas veerandfinaalseeria kordusmängus 3:1 Selver Tallinna ja võitis seejärel ka kuldse geimi. Seeria avakohtumine oli lõppenud Selveri 3:0 võiduga. Edasi pääses ka kahel korral Rakvere Võrkpalliklubi ülemänginud Bigbank Tartu.

Kodumeeskond TTÜ vajas kordusmängus edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu ja paremust ka kuldses geimis. Ülesande esimene pool täideti 3:1 (22, -22, 18, 22) lõppresultaadiga. Mängujärgses kuldses geimis jäi TTÜ küll 10:14 kaotusseisu, kuid suutis järgi tulla ja mänguseisu 14:14 viigistada. Seejäel haarati juhtohjad ja võideti edasipääsejat otsustanud geim 25:19.

Daniel Maciel kogus neljageimilises mängus 30 punkti, millele lisas kuldses geimis viis silma. Siim Ennemuist tõi 12+4 ja Mihkel Tanila 10+3 punkti. Lincoln Williams vastas Selveri meeskonna poolel mängus kogutud 27 punktiga ning lisas sellele koguni kaheksa punkti kuldses geimis.

Veerandfinaalseeria avakohtumises kodusaalis 3:1 võidu saavutanud Bigbank Tartu Rakveres toimunud kordusmängus ennast üllatada ei lubanud, võites kohtumise 3:0 (17, 24, 23). Taavi Nõmmistu kogus üleplatsimängijana 16 silma, Kristo Kollo ja Denis Sintov lisasid võitjatele 10 punkti. Rakvere esinduse poolele keegi kahekohalise punktisummani ei jõudnud, resultatiivseimatena tõid Kevin Saar, Rauno Tamme ja võistkonna värske täiendus Serhei Taras seitse punkti.

Tartu meeskond ületas vastaseid eelkõige rünnakuefektiivsuses, milles oldi paremad 58%-41%.

Reedel kell 19 teevad Kiilis veerandfinaalseeriaga algust esiliigas mängiv TTÜ/Kiili ja Danpower/Võru Võrkpalliklubi.

Sponsorid www.liliina.ee SMK Katariina KelderBMF R?gavere Mois Agurtr?kk Tallinna ?likool http://www.revalsport.ee/ http://www.if.ee Rakvere Loomekliinik http://www.hagar.ee/ Oma Prsas