Võrkpalliklubi värbab pallureid ja ootab tuge

Läinud aasta lõpus loodud Rakvere võrkpalliklubi (VK) trotsib klubi käimapanemisega kaasnevaid raskusi ning valmistub hoolsalt sügisel algavaks hooajaks.

Klubi eestvedajate sõnutsi käib töö iga päev: telefonid helisevad pidevalt, pisitasa koguneb toetajaid, kes nõus oma õla Rakvere võrkpallielu elavdamiseks alla panema, ning juba ka mängijaid.

Klubi esmane eesmärk ongi moodustada tugev meeskond, kes suudaks Eesti ja Läti ühises Schenkeri võrkpalliliigas pakkuda teistele meeskondadele võrdväärset konkurentsi. Viimastel aastatel on valdavalt noortest palluritest Rakvere esindus pidanud leppima viimaste kohtadega turniiritabelis.

Kui tulevad tasavägisemad mängud, siis leiavad võrkpallisõbrad ehk paremini tee saali mängudele kaasa elama, loodavad Rakvere VK eestvedajad, kes plaanivad teha tööd ka publikuga. Pole ju ilus, kui tribüünid on kohaliku meeskonna mängude aegu pooltühjad.

Võrkpalliklubi on ühe sammuna sõlminud lepingud või saanud meeskonnas osalemiseks “jah”-sõna kaheksalt võrkpallurilt, kellele peatreener Rainer Vassiljev on ettepaneku teinud.

Läinud hooajal Rakveret esindanud meeskonnas Fruit Xpress mänginud palluritest on nendeks Hardi Paas, Kaarel Pomerants, Harri Palmar, Rauno Tamme. TTÜ meeskonnast tuleb Vassiljevi sõnutsi Rakverre üle Kaspar Pomerants. Sama teeb Võru VK eest mänginud nurgaründaja Andris Õunpuu.

“Diagonaalründajana tuleb Rakvere VK meeskonda Aivar Silm, kes varem on mänginud Pärnu rivistuses. Esimese tempomängija kohale on andnud “jah”-sõna Kaupo Kivisild,” tutvustas Vassiljev mängumehi.

Praeguse seisuga on koosseisust puudu üks sidemängija, kaks nurgaründajat ja üks tempomängija. Vassiljev ei välista neile kohtadele ka võimalikku välistugevdust, eile Eesti universiaadikoondisega Kaasanisse sõitnud abitreenerina lubas ta silmad lahti hoida.

Meeskonna komplekteerimine saab Vassiljevi sõnutsi jätkuda aga siis, kui rahaline kate olemas. Rakvere VK president Raigo Pärs märkis, et sellel rindel töö jätkub ning neile, kes juba oma abikäe võrkpalluritele ulatanud, oodatakse järgijaid. “Plaanitud eelarvest on puudu veel 40 000 eurot, aga oleme optimistlikud,” kõlas Pärsi kommentaar.

Rakvere võrkpalli on juba toetama asunud kas rahaliselt või siis teenusena Rakvere Maksimarket, AS Remedium, Eften SVP4 OÜ, AS Kunda Nordic Tsement, Rivalte Mets OÜ, Farmi, OÜ Mikkor Saekoda, AS Astera, Sushi Tiger, Kinnisvaraehitus OÜ, JELD-WEN Eesti AS, Miradel OY, AS Rakvere Soojus, Viru Keemia Grupp AS, AS FEB, AS Swedbank, LineFilm OÜ, Jetoil AS, Aqva Hotel & Spa, Hotell Wesenbergh, If P&C Insurance AS, Spordiklubi Reval-Sport.

Kui majanduslik seis seda lubab, tehakse meeskonnale augustis treeninglaager ning septembris Rakveres kontrollturniir tugevate tiimide osalusel. “Igal juhul hakkame koos harjutama 5. augustist alates,” kinnitas Rainer Vassiljev.

Süsteem on tema sõnutsi selline, et nädala kolmel esimesel päeval treenitakse Tallinnas, neljapäevast alates aga Rakveres, kus on ka enamik uue meeskonna kodumängudest.

Aivi Pargi, reporter
aivi.pargi(at)ajaleht.ee

Sponsorid www.liliina.ee SMK Katariina KelderBMF R?gavere Mois Agurtr?kk Tallinna ?likool http://www.revalsport.ee/ http://www.if.ee Rakvere Loomekliinik http://www.hagar.ee/ Oma Prsas
MTÜ Rakvere Võrkpalliklubi
www.vkrakvere.ee
info@vkrakvere.ee
Tel. +372 5117900
Laada 20, Rakvere linn,
Lääne-Viru maakond, 44310