Rakvere alistas veerandfinaali kolmandas kohtumises TTU

Allikas: ohtuleht.ee

Rakvere võrkpallivõistkond oli Eesti meistrivõistluste veerandfinaalis TTÜ vastu selg vastu seina: kolme võiduni mängitavas seerias oldi pärast kahe kohtumise kaotust kolmandas geimidega taga 0:2. Kaotada polnud enam miskit ning kodupubliku toel alustasid virulased marulist tagasitulekut.

Kohtumise algus ei tahtnud rakverelastel kuidagi õnnestuda: esimeses geimi keskpaigas oldi küll näiliselt turvalises neljapunktilises eduseisus 17:13, ent lõpuks suudeti see siiski 23:25 käest anda. Sama teed läks ka teine geim 22:25.

Peatreener Rainer Vassiljevi sõnul oli kehva alguse taga liigne pinge: „Meeste nägudest ja liigutustest oli näha, et mängitaks play-off-kohtumist. Miski piinas ja miski segas.” Pärast kiiret kaotusseisu lõpetati aga pabistamine ära. „Kui jäime 2:0 taha, siis ei olnud pinget ka enam peal – tulgu mis tuleb,” rääkis mees.

Pingelangus mõjus rakverelastele tõesti hästi ning võidukohustus hakkas häirima just TTÜ mängijaid. Nõnda oli Rakverel lausa lust mängida: kolmas geim võideti 25:22, neljas juba kindlalt 25:18 ning kui viiendas läks Rakvere tänu endise TTÜ mängumehe Denis Sintovi serviseeriale ette 6:0, oligi mäng tehtud. Lõpuks kuulus viimane geim virulastele 15:12 ja sellega ka kogu mäng 3:2.