Rakvere on 18-aastase pausi järel karikafinaalis

Allikas: volle.ee

Suurepärast ründemängu näidanud Rakvere Võrkpalliklubi jõudis 18-aastase vahe järel karikavõistluste finaali. Justkui ameerika mägedel kulgenud poolfinaali korduskohtumise võitis Rakvere 3:1 (25:17, 14:25, 25:19, 25:19), avamängus oli Lääne-Virumaa meeskond parem 3:0. Tänavune karikavõitja selgub 26. detsembril, kui Rakvere astub vastu kodusaalis mängivale tiitlikaitsjale Pärnu Võrkpalliklubile.

Kohtumise avavile järel sai Rakvere meeskond suurepärase stardi, spurtides kohe 6:1 ette. Tasapisi suurendati vahet veelgi ning vahepeal oli Lääne-Virumaa meeskond juba kümnepunktilises eduseisus. Geim lõppes Rakvere 25:17 võiduga. Avageimis oli Tartu rünnakuprotsent vaid 28, Rakverel 54,2. Pidurdamatus hoos oli Kevin Saar, kes lõi seitsmest tõstest punktiks kuus.

Teises geimis olid rollid justkui vahetunud. Tartu rünnakuprotsent oli 57,9 ja Rakverel 27,3. Avageimis nurgaründajana tegutsenud Henri Treial liikus keskblokeerija positsioonile ja ründas eksimatult, lüües punktiks kõik kolm tõstet. Tartu rebis eest seisul 5:5, kus saadi seitse järjestikust punkti ja mindud oligi.

Kolmanda geimi alguses haaras Rakvere küll initsiatiivi, ent seisuks 7:7 oli Tartu vahe kinni nõelunud. Seisul 10:14 vilistas kohtunik Roland Järvele aga kaks korda järjest sooja palli, Rakvere rünnakuliider Siim Põlluäär paugutas serviässa ning Lääne-Virumaa klubi oli märkamatult 17:10 juhtima läinud. Korra jõudis Tartu veel ka nelja punkti kaugusele, ent mitte enamat. Karikavõistluste finalist sai selgeks Kaupo Kivisilla eduka blokipunktiga, mis lõpetas geimi seisuga 25:19.

Seejuures oli Tartu vastuvõtt kolmandas geimis 66,7 protsenti ja Rakverel vaid 37,5. Palju kasu sellest aga polnud, kuna rünnakul lõid tartlased 31 tõstest punktiks vaid kuus, lisaks eksiti kuuel juhul. Lisame siia neli serviviga ja Rakvere 44-protsendilise rünnaku ning sealt Lääne-Virumaa meeskonna edu välja kooruski.

Matši parimana tõi Kevin Saar 18 punkti. Rünnakul oli pallur suurepärases hoos, lüües 27 tõstest punktiks 16, mis teeb protsendiks 59,3.

Sponsorid www.liliina.ee SMK Katariina KelderBMF R?gavere Mois Agurtr?kk Tallinna ?likool http://www.revalsport.ee/ http://www.if.ee Rakvere Loomekliinik http://www.hagar.ee/ Oma Prsas