Rakvere VK kallutas tasavägised kohtumised enda kasuks

Allikas: volle.ee

Baltikumi võrkpalliklubisid ühendavas Saja Liigas võitsid täna nii Bigbank Tartu kui Rakvere Võrkpalliklubi ülimalt tasavägised kohtumised. Selver Tallinna pallurid viibisid lõppeval nädalavahetusel kahe mängu jooksul väljakul viis tundi, ent võit jäi sel korral saavutamata. Liiga liidrina jätkab Pärnu Võrkpalliklubi, kes maitses võidurõõmu Leedus.

Juba neljanda järjestikuse võidu sai ühisliigas Rakvere Võrkpalliklubi, kes telemängus alistas külla sõitnud Järvamaa Võrkpalliklubi 3:1 (25:19, 19:25, 27:25, 30:28). Avageimis teenisid Järvamaa võrkpallurid küll kuus blokipunkti, ent oma rünnakute vaid 30-protsendiline realiseerimine ei lubanud Rakverega ühte sammu astuda. Lõplikult rebisid võõrustajad eest teise tehnilise mõttepausi järel.

Teises geimis näitasid mõlemad meeskonnad väga korralikku ründemängu, realiseerides tõsteid 57-protsendiliselt. Avageimis kahe meeskonna saldoks kogunenud 11 blokipunkti asendus teises kahega. Järvamaa trumpkaartideks olid aga hea serv, millega teeniti viis punkti, ja vanameister Ilmar Mõttuse sekkumine, kes tõi neli punkti ja jäi neljaga plussi.

Ülejäänud kaks geimi olid tõelised võrkpalliklassikad. Kolmandas geimis juhtis Järvamaa küll vaid seisul 14:13, ent sellele vaatamata näitas Kesk-Eesti meeskond sisu ja nõelus 22:24 kaotusseisu geimi lõpus tasa. Siim Põlluääre blokist auti lennanud ründelöök tõi siiski 27:25 võidu Rakverele. Võitjate parim oli

Neljandaski geimis oli initsiatiiv Rakverel, ent seda seisuni 23:22. Pärast seda jätkus punkt-punkti heitlus, kus Järvamaal jäi realiseerimata kolm geimpalli. Neljandalt matšpallilt lõpetas kohtumise Mõttuse rünnakueksimus. Kohtumise lõpuks oli Rakverel selge edu rünnakul, kus nemad realiseerisid tõsteid 50-protsendiliselt, Järvamaa aga 38-protsendiliselt. Võitjate parim oli 26 punktiga Siim Põlluäär, kes oli koos Kristjan Õuekallasega kuue sulustamisega ka blokikuningas. “Vastast me ei alahinnanud aga, eilne kahe ja poole tunnine mäng Selveriga andis väga tunda. Puhas tahtejõu pealt tulnud võit,” sõnas Põlluäär mängujärgselt.

Õuekallas tunnistas, et tegemist oli Järvamaa selle hooaja paremuselt teise mänguga. “Otsustavatel punktidel mängis rolli enesekindlus. Rakverel on võidud alla ja poisid on enesekindlad. Meie probleemiks on seegi, et vigastusi on olnud palju, mistõttu ei ole me saanud täiskoosseisuga trenni teha,” võttis ta matši kokku.

Rakvere alistas Selver Tallinna ja pikendas võiduseeriat

Rakvere Võrkpalliklubi jätkas oma head hoogu ja sai juba neljanda järjestikuse võidu, alistades tänases Saja Liiga põnevusmängus võõrsil Selver Tallinna 3:2 (26:24, 26:24, 25:27, 23:25, 17:15). Seega on Lääne-Virumaa meeskond saanud lõppenud nädala jooksul mõlema eelmise hooaja ühisliiga finalisti skalbi, kes neist omavahelises mängus paremaks osutub, selgub homme Tartus. Rakvere Võrkpalliklubil on telemängus vastaseks Järvamaa.

Sellist mängu nagu pakkusid Rakvere Võrkpalliklubi ja Selver Tallinn täna Audentese spordihallis, ei näe publik iga päev. Kõik kohtumise geimid lõppesid minimaalse vahega ning võitja selgitamiseks kulus kaks ja pool tundi. Matšis läksid vastamisi selle hooaja Saja Liiga kaks kõige parema efektiivsusnäitajaga pallurit, kes mõlemad olid tänagi oma klubide parimad. Rakvere diagonaalründaja Siim Põlluäär tõi 49-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures 29 punkti, jäädes 14-ga plussi. Ametivend Lincoln Williams vastas teisel pool võrku 27 punkti, 52-protsendilise ründeprotsendi ja 11 plussiga.

Rakvere oli natuke parem blokis, millega teeniti 15 punkti, vastased kümme. Rünnakul oli Selveri meeskonna protsent 44,1 Rakverel 41,8.

Sponsorid www.liliina.ee SMK Katariina KelderBMF R?gavere Mois Agurtr?kk Tallinna ?likool http://www.revalsport.ee/ http://www.if.ee Rakvere Loomekliinik http://www.hagar.ee/ Oma Prsas