Rakvere võitis Credit24 Meistriliiga

allikas: volle.ee

Credit24 Meistriliiga tänavune tšempion on Rakvere Võrkpalliklubi, kes alistas Võru spordikeskuses toimunud haaravas finaalmängus Pärnu Võrkpalliklubi 3:2 (12:25, 20:25, 25:22, 26:24, 15:13). Lääne-Virumaa võistkond tuli ühtlasi esimest korda Baltikumi võrkpalliklulbisid ühendava sarja tšempioniks.

rvk

Algus Rakverele midagi head ei tõotanud, sest ülimalt kvaliteetselt mänginud Pärnu tegi avageimis vaid ühe servi- ja pallinguvea. Rünnakul löödi 23 tõstest punktiks 14 ehk 60,9 protsenti. Korralikud numbrid jätkusid ka edaspidi, sest kolmanda geimi lõpuks oli Pärnul vaid seitse rünnakuviga ja Rakvere võistkonnal üks blokipunkt.

„Pärast teist geimi ütlesin meestele, et peame omad asjad ära tegema. Alates sealtmaalt olime rünnakul mitmekülgsemad ja Siim Põlluäär lõi sellised pallid maha, mis alguses ei õnnestunud. Lisaks ei tohi unustada, et Pärnu mängis esimesed kaks geimi tõesti hästi,” sõnas Rakvere juhendaja Urmas Tali.

Kolmandas geimis omas pidevalt initsatiivi Rakvere, ent neljandas oli taas Pärnu kord spurtida. Suvepealinna võistkond haaras Andris Õunpuu servivea järel 9:5 juhtohjad. Urmas Tali asendas nurgaründaja matši alustanud Tanel Uuskülaga, kes pärast seda pakkus peaaegu ilmeksimatu partii. Rakvere jõudis viigiseisule juba skooril 10:10. Romet Priimägi kahe eduka sulustamise ja Uusküla rünnaku järel juhiti 15:13. Järgnes imeline kaitsemäng, kus esmalt lendas pallivahetuse jooksul liblikaga põrandale Uusküla, seejärel julgestas bloki tagant edukalt Artis Caics ning rünnakule tõmbas joone alla Uusküla blokist auti löödud pall. Rakvere juhtis tol hetkel 17:14. Pärast Siim Põlluääre blokki Aleksandrs Kudrjašovsile oli edu juba 20:16. Rakvere enda eksimused lubasid aga Pärnu tagasi mängu ja tiitlikaitsja omas seisul 24:23 ka matšpalli. Selle neutraliseeris aga matši parimana 27 punkti toonud ja Credit24 Meistriliiga kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Siim Põlluäär. Seejärel pidas suurepäraselt pingekoormale vastu servima saadetud Karl Maidle. Mõlemad servid lõi ta väljakule ja suutis korralikult halvata ka Pärnu vastuvõttu. Kontrapallid kõmmutas kindlalt taas maha Põlluäär.

Viiendas geimis juhtis pidevalt Pärnu, ent Rakvere nõelus kogu aeg vahe tase. Pärast Kevin Saare läbi trossi tulnud ässpallingut läks Lääne-Virumaa võistkond aga 8:7 ette ja enam liidriohje ei loovutatudki. Kuldse punkti pani matšile Siim Põlluäär, kes lõi mängu üheksast viimasest tõstest punktiks kaheksa. „Ütlesin juba enne finaalturniiri, et mina mängin kullale. Tänane mäng oli sarnane poolfinaaliga – pidime kannatama, kuna saame esimese geimi kätte. Sealt läks meie hoog üles,” sõnas diagonaalründaja.

Põlluääre jaoks oli esikoht seda magusam, et eelmisel hooajal ei saanud tema Rakvere hooaja suuremaid kordaminekuid põlvetrauma tõttu väljakul olles nautida. „Selle üle on tõesti hea meel, et põlvejamast välja tulin. Sügisel oli olukord nii ja naa, kus olin kahevahel, kas sellel tasemel jätkata. Nüüd saavutatu on ikka ülimagus,” rääkis Põlluäär.

Võimsas hoos oli otsustavas vaatuses ka Tanel Uusküla, kes kõmmutas punktiks neli tõstet viiest. „Kindlasti ei saa täna välja tuua individuaalseid sooritusi, vaid edu taga on kogu võistkond. Näitasime taas, et kui emotsiooni üles saame, võime kõiki võita. Kuigi läksime mängule hea tundega, kuna meil polnud midagi kaotada, olime avageimis siiski natukene krambis,” rääkis Uusküla.

Peatreenerina Eesti meistri- ja karikasarja ning Balti liiga peale kokku 22 tiitlit võitnud Pärnu peatreener Avo Keel nentis, et täna saadud kaotus oli Balti liigas tema karjääri üks valusamaid. „Tuleb kiita Rakvere meeskonna vastuvõttu ja kaitsemängu. Lisaks olime ise lõpus rünnakul liiga ühekülgsed. Pärast teise geimi võitu oli võistkonnal alateadvuses justkui tunne, et küll kolmest geimist ühe ikka võtame. Saime ka kolme-neljapunktilisi kaotusi tasa, ent siis tegime ise rünnakueksimusi ja pärast kolmanda geimi kaotust ei olnud enam tunnet, et mäng oleks meie kontrolli all olnud,” lausus Keel.

Juba eelmisel hooajal lisas võistkond kodusesse võrkpalliellu kõvasti kollast, nüüd astuti samm veel edasi. Peaasjalikult amatööridest koosnev võistkond jõudis eelmisel hooajal 18-aastase vaheaja järel karikavõistlustel finaali, 16-aastase pausi järel Eesti meistriliigas medalile ja ajaloos esmakordselt toona Saja Liiga nime kandnud Baltikumi võrkpalliklubisid ühendavas sarjas finaalturniirile. Koduses konkurentsis on klubi absoluutses tipus olnud varemgi ja võitnud ridamisi Eesti meistritiitleid, ent seda viimati 1990. aastate keskpaigas. Nüüd saab võistkond tähistada oma ajaloo suurimat triumfi.

Credit24 Meistriliiga paremad mängijad

Paremad nurgaründajad: Tanel Uusküla (Rakvere VK), Taavet Leppik (Pärnu VK)

Paremad temporündajad: Toms Švans (Pärnu VK), Kaupo Kivisild (Rakvere VK)

Parim diagonaalründaja: Siim Põlluäär (Rakvere VK)

Parim libero: Rait Rikberg (Bigbank Tartu)

Parim sidemängija: Artis Caics (Rakvere VK)

Kõige väärtuslikum mängija: Siim Põlluäär (Rakvere VK)

Gertrud Alatare tehtud finaalturniiri pilte saab vaadata alljärgnevatelt linkidelt: