Rakvere võrgumehed koguvad hooajaks rammu

Võrkpalli Schenkeri liigas uue meeskonnana võistlustulle asuva Rakvere Võrkpalliklubi (VK) pallurid teevad teist nädalat ühiselt trenni.

Sel nädalal harjutatakse Rakveres. Eile hommikul plaanis peatreener Rainer Vassiljev minna meestega Palermo metsa mäkkejooksu tegema, aga võimas vihmasadu sundis tubaseks jääma. Ja nii siis veditigi kordamööda ketastega tõstekange ja loobiti topispalle vastu seina spordikeskuse avaras jõuruumis, vihm katusel rütmi trummeldamas.

Aeg-ajalt käisid suvepäikesest pruunid võrgumehed higi laubalt pühkides võimlemispingi juures tahvelarvutisse pilku heitmas, et peatreeneri koostatud treeningukavas näpuga järge pidada.

“Kõik võtavad treenimist tõsiselt, juulist alates oli igaühel täitmiseks individuaalne kava, sinna hulka kuulus ka rannavõrkpalli mängimine, mida harrastati suvi läbi usinalt, see andis väga hea füüsilise koormuse,” rääkis pallurite askeldamist jõuruumis kõrvalt jälginud ja juhiseid jaganud Rainer Vassiljev.

Tema sõnutsi on tõsiselt käsil põhja ladumine ehk teisisõnu sportlastele nii vajalik üldkehaline ettevalmistus, mis kestab kokku kolm nädalat. Algust tehti Tallinnas ja seal jätkatakse ka tuleval nädalal. “Palli võtame kätte 26. augustil, kui taas Rakverre treenima tuleme,” andis ta teada.

Rakveres on harjutamas kaheksa meest, kõigil klubiga leping sõlmitud. Need on Harri Palmar, Hardi Paas, Kaarel ja Kaspar Pomerants, Rauno Tamme, Reimo Kuri, Kevin Saar ja Aivar Silm. Võrgumehi majutab ja toitlustab laagrite ajal Wesenberghi firma, kes on üks Rakvere Võrkpalliklubi toetajatest.

“Individuaalselt harjutavad hetkel Andris Õunpuu, Kaupo Kivisild ning Audentese spordikooli õppima asuv Rakvere noormees Robert Viiber,” lisas Vassiljev. Tema sõnul pole loobutud ka mõne võõramaalasest palluri kaasamise plaanist: läbirääkimised käivat ühe sidemängija ja ühe nurgaründaja värbamiseks.

Millised on Schenkeri liigas debüteeriva Rakvere VK meeskonna eesmärgid, ei pidanud peatreener enne tiimi täielikku komplekteerimist õigeks välja hõigata.

Enne tuleb Rakvere lipu värve järgivas sini-kollases võistlusrüüs mängima asuvatel palluritel läbi teha tuleristsed kontrollmängudes.

Sponsorid www.liliina.ee SMK Katariina KelderBMF R?gavere Mois Agurtr?kk Tallinna ?likool http://www.revalsport.ee/ http://www.if.ee Rakvere Loomekliinik http://www.hagar.ee/ Oma Prsas
MTÜ Rakvere Võrkpalliklubi
www.vkrakvere.ee
info@vkrakvere.ee
Tel. +372 5117900
Laada 20, Rakvere linn,
Lääne-Viru maakond, 44310