Võrkpalliklubi hooaeg jätkub nelja parima seas

allikas: virumaateataja.postimees.ee

Rakvere Võrkpalliklubi alistas neljapäeval Eesti meistriliiga otsustavas veerandfinaalkohtumises kodupubliku toel 3 : 1 Järvamaa Võrkpalliklubi ja kindlustas sellega pääsu poolfinaali.

Põhiturniiri Eesti klubidest kuuendana lõpetanud Kesk-Eesti meeskond osutas kolmanda paigutusega Rakverele neljapäeval tugevat vastupanu, suutes avageimi edu järel ka kohtumist juhtima minna.

Lõpuks võitis Rakvere geimidega 22 : 25, 25 : 22, 25 : 15 ja 25 : 22.

Neljandas geimis haaras Järvamaa küll 5 : 0 edu, ent Rakvere vastas 9 : 1 spurdiga. Pärast seda oli Järvamaa meeskond pidevalt paari punktiga taga, ent jõudis viigini 19 : 19 ja juhtis ka 22 : 20. Pärast seda Järvamaa aga enam punkte ei teeninud. Rünnakul oli Rakvere edu kaheksa protsenti (49,2 vs. 41,2), blokis oli Rakvere 12 : 6 parem.

Võitjate suurim punktitooja oli 20 silmaga Kevin Saar, ühe võrra väiksem saldo oli Andris Õunpuul.

Igati korralik oli ka mõlema palluri rünnakuprotsent: Saare näitaja oli 48,7 ja Õunpuul 48,6.

Järvamaal jõudsid kahekohalise punktisummani Virko Vantsi (16) ja Kristjan Õuekallas (13).

“Otsustavad hetked olid, kus kellelgi mingid asjad paremini õnnestusid. Esimeses geimis juhtisime ka mängu, aga ei suutnud seda võita. Eks sealt edasi läks mäng natuke närviliseks. Eks ta ole, play-off-mäng,” kõneles rakverlaste peatreener Urmas Tali.

“Lõpus oli meil õnnestumisi rohkem,” lisas ta ning nentis, et meeskond valmistub sel nädalal poolfinaali kohtumiseks.

Rakvere spordihalli oli neljapäeval otsustavat lahingut vaatama kogunenud tavapärasest rohkem võrkpallihuvilisi, kes suure innuga kaasa elasid.

Eesti meistriliiga poolfinaali jõudis ka vähem kui poolteist tundi kestnud mänguga TTÜ, kes võitis võõrsil Tartut 3 : 0 (25 : 20, 25 : 18, 25 : 20).

Poolfinaalis ootab Rakveret ees vastasseis Selver Tallinnaga, kellega kohtuti ka Saja liiga play-off’is. Tol korral olid üle rakverlased, kes Selveri meeskonna medalikonkurentsist välja lülitasid.

TTÜ meeskond läheb final four’i medaliheitluses vastamisi tiitlikaitsja Pärnu Võrkpalliklubiga.

Rakvere VK ja Selver Tallinna esimene poolfinaalkohtumine toimub 6. aprillil Audentese spordikeskuses.

Sponsorid www.liliina.ee SMK Katariina KelderBMF R?gavere Mois Agurtr?kk Tallinna ?likool http://www.revalsport.ee/ http://www.if.ee Rakvere Loomekliinik http://www.hagar.ee/ Oma Prsas