Võrkpalliklubi vormistas kirsiks tordile pronksmedali

Rakvere Võrkpalliklubi pani edukale hooajale ilusa punkti, tulles 16aastase pausi järel ainsa maakonna klubina Eesti meistrivõistlustel medalile.

Rakvere Võrkpalliklubi võitles end pronksile.

Foto: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Sel hooajal on lisaks nüüd auga välja teenitud pronksmedalile Rakvere Võrkpalliklubil ette näidata ka Eesti karikavõistluste hõbemedal. Baltikumi klubisid ühendavas Saja liigas jõuti samuti nelja parima meeskonna hulka.

Autasustamise ajal rahulolevalt ringi patseerinud võrkpallifännist Rakvere linnapea Mihkel Juhkami märkis, et publiku hulk meenutas Rakvere võrkpallielu hiilgeaegu, mil Rahu hall võrgumängu ajal puupüsti inimesi täis oli. “Hea, et viimane mäng Rakverre tuli. Täna oli üle pika aja kõva emotsioon. Tulevad meelde need ajad, mil metsamajandis oli nii palju rahvast, et välisuksest edasi ei saanud. Tänane mäng meenutas publiku poolest juba mõnda Tarva korvpallimeeskonna medalimängu. Väga vägev oli, atmosfäär oli hea,” kiitis Juhkami.

Võidujärgset rõõmu kiirgas ka Rakvere Võrkpalliklubi presidendi Raigo Pärsi näolt. “Mis ma ikka hakkan tagasi hoidma. Kodusaal, kodupublik. Piinlik oleks olnud kaotada sellise publiku ees,” rõõmustas ta publiku juubeldamise saatel. “Super. Super meeskond ja muidugi treener Urmas Tali. Väga hea töö! Mul ei ole rohkem sõnu.”

Võiduarvele 18 punkti lisanud Tanel Uuskülal ei tundunud õnnitlejatest puudu tulevat. “Raske on emotsioone kirjeldada. Polegi ammu nii kaugele jõudnud, eriti ise mängides,” sõnas Uusküla ning tunnistas, et mängule tuli meeskond loomulikult võidumõtetega. “Tulime maksimumi andma. Viimane mäng, mis siin tagasi hoida. Tuleb endast ikka kõik anda, mis sees veel on. Ja nüüd saab puhkusele,” rõõmustas mängumees särasilmi ja lisas, et järgmisel päeval väljateenitud pikka hommikuund teha ei saa, kuna ka palgatöö tahab tegemist.

Rakvere Võrkpalliklubi rahakoti kosumise eest püüdis hoolt kanda keskkonnaminister ja aktiivne klubiliige Marko Pomerants. Ta kutsus pärast medalite jagamist ja enne šampusedušši inimesi, kel üleliigset raha leidub, andma seda võrkpalliklubile, kes sellele kindlasti kasutust leiaks.

Peatreener Urmas Tali märkis, et võrkpallis võiks igas mängus sama palju publikut olla, kui oli nüüd. “Teada oli, et ega see kergelt ei tule. Esimese geimi pabistasime üle ja mängisime nii, nagu me viimase mängu mängisime: hästi palju vigu esimeses geimis. Õnneks nad sinna jäidki ja meie mäng läks vähe paremaks,” meenutas Tali. “Oli raske, aga ära tuli. See on kõige tähtsam. Teada oli, et ilu ja kvaliteeti siin väga palju olema ei saa. Aga oli pikki pallivahetusi ja oli võitluslik mäng.”

Pronksiseeria viimases mängus Kastani Arenal võitis 25 : 16 avageimi TTÜ, kuid Rakvere saavutas teises geimis 25 : 20 paremuse. Kolmas geim võideti 26 : 24 ning kindla võidu toonud neljas geim näitas 25 : 18 Rakvere paremust.

Täismajale võrkpallielamuse pakkumine oli peatreenerile igati meeltmööda. “Kogu aeg võiks niimoodi olla. Nüüd siis jõudis info kohale, et medalite peale mängime. Mängisime hooaja jooksul ka ju hästi. Usun, et nüüd hakkab publikut aina rohkem vaatamas käima. Kaugel seegi aeg on, et teine tribüün tuleb lahti tõmmata.”

Publikut oli saali kogunenud tõesti väga palju ning lärmi löödi mehemoodi. TTÜ fänne oli saalis samuti omajagu. Otsustavale kohtumisele oli hääleka kohaloluga toetust jagama tulnud ka TTÜ võrkpalliklubi juhtkond.

Rakvere võrkpalluritele olid kaasa elama tulnud ka Tarva jalgpalli- ning korvpalliklubi poolehoidjad. Ja tulla tasus. Mitte iga päev ei kirjutata spordiajalukku uut peatükki.

Merly Raudla, reporter

merly.raudla(at)ajaleht.ee

Sponsorid www.liliina.ee SMK Katariina KelderBMF R?gavere Mois Agurtr?kk Tallinna ?likool http://www.revalsport.ee/ http://www.if.ee Rakvere Loomekliinik http://www.hagar.ee/ Oma Prsas
MTÜ Rakvere Võrkpalliklubi
www.vkrakvere.ee
info@vkrakvere.ee
Tel. +372 5117900
Laada 20, Rakvere linn,
Lääne-Viru maakond, 44310